Girls Schedule/Results

Times/dates are taken from school websites. Any changes or score submissions/leading scorer can be sent to us on X, or to chrisjollay@novahoops.com

Tuesday, February 27th
VHSL Class 6 State Quarters
Thomas Dale at Robinson, 6:30 pm
W.T. Woodson at Manchester, 7:00 pm
Gainesville at Centreville, 7:00 pm
Oakton at Osbourn Park, 7:00 pm

VHSL Class 5 State Quarters
Patrick Henry-Roanoke at Briar Woods, 7:00 pm
Stone Bridge at James River, 7:00 pm

VHSL Class 4 State Quarters
Tuscarora vs. Charlottesville at Monticello, 6:00 pm
Salem at Woodgrove, 7:00 pm

VHSL Class 3 State Quarters
Lake Taylor at Brentsville District, 6:00 pm
Meridian at Lafayette, 7:00 pm

VISAA Division I Tournament
#9 Collegiate at #8 Flint Hill, 5:00 pm
#11 St. Gertrude at #6 Episcopal, 6:00 pm
#10 St. Catherine’s at #7 O’Connell, 6:00 pm
#12 John Paul the Great at #5 St. Anne’s Belfield, 6:15 pm

VISAA Division II Tournament
#12 Foxcroft at #5 Seton, 4:30 pm

Wednesday, February 28th
VISAA Division I Quarters
O’Connell/St. Gertrude’s at #2 Bishop Ireton
Episcopal/Gertude’s at #3 Catholic
JPTG/Belfield at #4 Potomac School
Collegiate/Flint Hill at #1 Paul VI

VISAA Division II Quarters
Hampton Roads/Isle of Wight at #2 Virginia Academy

VISAA Division IV Quarters
Southampton/Grove Christian at #2 Christ Chapel

Friday, March 1st

 

 

 

 

_________________________________________________________________________________

Monday, November 27th
Millbrook 41 at Spotswood 55
South County 44 at Colgan 27
Hylton 26 at Osbourn 39
Battlefield 50 at Potomac Falls 48 (Rodriguez, Huynh 14)
Meridian 46 at Wakefield 38 (Friesen 18)

Tuesday, November 28th
Mountain View 37 vs. Rock Ridge 46
Justice 44 at John Champe 46
St. Catherine’s 43 at Episcopal 56 (Sawi 32)
Park View 56 at Spotsylvania 49 (Helstrom 18)
North Stafford 43 at Brentsville District 33
Seton 42 at John Paul the Great 39
Freedom-Woodbridge 30 at St. Anne’s Belfield 52
Patriot 62 at Woodbridge 51 (Negron 27)
Lake Braddock 41 at Broad Run 46
Mount Vernon 58 at Wakefield 41
Freedom-South Riding 35 at Riverside 28
Dominion 28 at Briar Woods 66
Meridian 36 at Kettle Run 17 (Tremblay 12)
West Potomac 41 at Langley 44 (Borcherding 14)
McLean 43 at West Springfield 36 (Kacerauskaite 15)
Robinson 51 at Marshall 28
Washington-Liberty 67 at Westfield 62 OT
Yorktown 22 at Centreville 60 (Caraus 17)
Oakton 53 at Thomas Jefferson 21
Falls Church 34 at Chantilly 59 (Tarry, Bernet 11)
W.T. Woodson 43 at South Lakes 42 (Komaily 24)
Massaponax 48 at Gainesville 75 (McKenzie 16)
James Monroe 64 at Manassas Park 12
Fauquier 29 at John Handley 78
Sherando 52 at Skyline 48
Central 61 at James Wood 46

Wednesday, November 29th
Gar-Field Tournament
Annandale 64 at Gar-Field 59

St. Stephen’s & St. Agnes 30 at Flint Hill 56 (McCalla 30)
Catholic 43 at Potomac School 49 (Burrell 18)
Westfield 46 at Battlefield 49 (Huynh 22)
North Stafford 46 at Forest Park 28
Colgan 49 at Stone Bridge 59 (Janapati 26)
Millbrook 32 at Tuscarora 43 (Carrigan 14)
Herndon 30 at Heritage 60
Unity Reed 21 at Hylton 48 (Walton 16)
Manassas Park 28 at Osbourn 49 (Smoot-Johnson 18)

Thursday, November 30th
McLean Tip-Off
Meridian 41 vs. Langley 49 (Rahman 19)
Broad Run 62 at McLean 55 OT (Gonzalez 26)

Centreville Tip-Off
Lake Braddock 52 vs. Edison 51 (Magnuson 14)
West Potomac 39 at Centreville 58

Red Jenkins
Robinson 62 vs. Patriot 27 (Simonsen 22)
Chantilly 38 at W.T. Woodson 44 (Niedrick 14)

Joe Cascio Tournament
Loudoun County 28 at Falls Church 51

Gar-Field Tournament
Annandale 53 vs. Mountain View 32

Heritage Tip-Off
Freedom-South Riding 44 vs. Potomac Falls 49 (Hunter 13)
Riverside 46 at Heritage 33 (Mahaffey 24)

Justice Tip-Off
Dominion 56 vs. Trinity at Meadow View 17

Herndon 35 at Loudoun Valley 63
Spring Mills 35 at Millbrook 53
Brentsville District 37 at Colonial Forge 25 (Brown 18)
Hylton 35 at Park View 54
Forest Park 21 at Oakton 81
Washington-Liberty 39 at South County 66
Woodbridge 43 at West Springfield 45
Spotswood 40 at John Handley 47
Culpeper County 36 at Fauquier 44

Friday, December 1st
Justice Tip-Off
Independence 37 at Justice 50

Gar-Field Tournament
Rock Ridge 53 at Gar-Field 34

Madison Tip-Off
Woodgrove 68 at Madison 38 (Shores 27)
Gainesville 48 vs. Hayfield 39 (White 18)

Flint Hill Tip-Off Tournament
John Paul the Great vs. Jackson-Reed
Episcopal 56 at Flint Hill 53 (Akojenu 24)

Potomac School Tip-Off
Seton 42 vs. Stone Ridge 45
Collegiate 27 at Potomac School 60

Art Turner
Steward 46 at Paul VI 48

Joe Cascio
South Lakes 48 vs. Yorktown 30

Fairfax 48 at Hylton 28
Marshall 23 at O’Connell 51
Colgan 48 at Wakefield 31 (Barksdale, Long 14)
North Stafford 37 at Battlefield 57
South County 39 vs. Westfield 45 at West Springfield
Potomac 17 at Osbourn Park 59
Warren County 69 at Manassas Park 18
Liberty at Kettle Run
James Wood 37 at Fauquier 32
Sherando 41 at Hampshire (WV) 33
Skyline 32 at Clarke County 71
Trinity Meadow View 30 at Madeira 50

Saturday, December 2nd
Art Turner
Bishop Ireton 59 vs. Westtown (PA) 63
Long Island Lutheran (NY) 93 at Paul VI 25

McLean Tip-Off
Langley 48 vs. Broad Run 43 (Rahman 26)
Meridian 42 at McLean 58

Centreville Tip-Off
Edison 57 vs. West Potomac 48 (Marshall 19)
Lake Braddock 26 at Centreville 66 (Marion 16)

Red Jenkins
Chantilly 39 vs. Robinson 50 (Simonsen 24)
Patriot 37 at W.T. Woodson 47 (Komaily 20)

Joe Cascio
South Lakes 60 vs. Loudoun County 15
Yorktown 35 at Falls Church 41 (Strother 18)

Justice Tip-Off
Trinity Meadow View 17 vs. Independence 48
Dominion 48 at Justice 61

Madison Tip-Off
Woodgrove 62 vs. Hayfield 34 (Shores 16)
Gainesville 56 at Madison 31 (McKenzie 24)

Heritage Tip-Off
Riverside 36 vs. Herndon 21 (Mahaffey 9)
Freedom-South Riding 43 vs. Loudoun Valley 51
Potomac Falls 57 at Heritage 42 (O’Mara 12)

Flint Hill Tip-Off Tournament
Championship: Episcopal 74 vs. Jackson-Reed 69
John Paul the Great 37 at Flint Hill 60 (Taylor 22)

Potomac School Tip-Off
Championship: Stone Ridge 27 at Potomac School 69 (Anderson 18)
Seton 35 vs. Collegiate 36

Westfield 33 at West Springfield 52 (Hillery 15)
Oxford 29 at O’Connell 77 (Dru Carlton 20)
South County 58 vs. Woodbridge 36 at West Springfield

Sunday, December 3rd
Art Turner
Bishop Ireton 86 vs. William Penn (PA) 54
Virginia Academy 47 vs. Elizabeth Seton (MD) 70
St. Vincent Pallotti (MD) 41 at Paul VI 47

Monday, December 4th
Park View 42 at Calvary Temple Christian 37 (Helstrom 22)
Robinson 48 at Washington-Liberty 26
Thomas Jefferson 49 at John Champe 19
Loudoun County 40 at North Stafford 48
Forest Park 27 at Mountain View 44
Hylton 29 at Patriot 59 (Wright 13)
Loudoun Valley 53 at Potomac Falls 25
Tuscarora 43 at Riverside 55 (Mahaffey 14)
Stafford 61 at Manassas Park 40
Chantilly 45 at McLean 39 (Tarry 9)
Marshall 42 at Lake Braddock 34
Edison 53 at Centreville 56 (Kang 16)
Alexandria City 14 at Oakton 75
Westfield 30 at Yorktown 36 (Mahshie 14)
Falls Church 52 at Lewis 22 (Phillips 16)
Warren County 24 at John Handley 70
Brentsville District 49 at James Monroe 39 (Brown 18)

Tuesday, December 5th
Episcopal 54 at Potomac School 82 (Anderson 23)
John Paul the Great 36 at Flint Hill 46 (McCalla 20)
Seton 58 at Madeira 35
West Potomac 38 at Osbourn Park 65
Clarke County 49 at James Wood 36
Osbourn 31 at Wakefield 33
Bishop Ireton 62 vs. St. Frances Academy 53 at St. John’s
Woodbridge 66 at Battlefield 55 (Jackson 35)
Manassas Park 28 at Gar-Field 53 (Hamlin 29)
Potomac Falls 67 at Dominion 41
Rock Ridge 32 at Lightridge 52 (Taylor 13)
Broad Run 45 at Riverside 50 (Mahaffey 20)
Loudoun Valley 27 at Briar Woods 60 (Drake 11)
Georgetown Visitation 44 at Madison 41
Fairfax 29 at West Springfield 38
Potomac 48 at Colonial Forge 26
Unity Reed 19 at Brentsville District 56 (Brown 22)
Fauquier 46 at Skyline 60 (Diamond 16)
Millbrook 32 at Kettle Run 46
Strasburg 43 at Sherando 35
Hayfield 59 at Gwynn Park (MD) 40 (Carter 14)

Wednesday, December 6th
St. Stephen’s & St. Agnes 39 at Georgetown Day 58
Park View 41 at Lewis 37 (Helstrom 16)
Independence 33 at Thomas Jefferson 44
Freedom-Woodbridge 51 at Miller School 10
Patriot 43 at Colgan 39 (Negron 17)
Riverbend 60 at Forest Park 21
Freedom-South Riding 28 at Gainesville 49 (Abraham 14)
Tuscarora 42 at Stone Bridge 44
Madison 44 at Langley 48 (Rahman 20)
Washington-Liberty 49 at Falls Church 51 (Phillips, Strother, Pendleton 15)
Centreville 77 at Annandale 39 (Kang 20)
Yorktown 42 at Oakton 44 (Tarr game-winner)
Chantilly 58 at Mount Vernon 49 (Mustard 19)
Herndon 28 at Westfield 56
South Lakes 44 at Hayfield 50 (Cox 13)
Lake Braddock 30 at Edison 61 (Chawki 19)
West Springfield 57 at Justice 28 (Mellor 15)
Kettle Run 46 at Fauquier 30
Warren County 40 at Liberty 39

Thursday, December 7th
Bishop Ireton 57 vs. Fort Erie 54 at Sidwell
Potomac School 47 vs. Elizabeth Seton 74
Fredericksburg Christian 16 at John Paul the Great 61 (Nina Velandria 19)
Stone Ridge 37 at Flint Hill 38 (McCalla 23)
Seton 63 at Oakcrest 23
Woodbridge 65 at Stafford 26 (Melendez 20)
Paul VI 43 vs. South Shore (NY) 58 at Sidwell Friends
Tuscarora 50 at Lightridge 45
Potomac Falls 50 at Rock Ridge 32 (O’Grady 12)
Battlefield 43 at Loudoun County 40
Independence 33 at Heritage 58
James Wood 51 at Washington (WV) 44 (Medina 22)
Harrisonburg 38 at Millbrook 56

Friday, December 8th
She Got Game Classic (games at St. James unless designated otherwise)
O’Connell 34 vs. CCA 60
Potomac 41 vs. St. Albans (WV) 49
Virginia Academy 55 vs. Panther Creek (WV) 56
Gainesville 48 vs. Mastery Charter North 18 at St. John’s (McKenzie 14)
Woodgrove 68 vs. Dillard (FL) 54 (Nice 24)
Freedom-Woodbridge 25 vs. Xaverian (NY) 38 at St. John’s
Colgan 56 vs. Brandywine Heights (PA) 18 at Sidwell Friends (Long 19)

Trinity Christian 51 at Christ Chapel 46
Episcopal 54 at National Cathedral 26
St. Stephen’s & St. Agnes at Mercersburg Academy, 5:45 pm
Unity Reed at Osbourn
Manassas Park 23 at Park View 59 (Helstrom 22)
Briar Woods 52 at Broad Run 44 (Drake 18)
Rock Ridge 30 at Loudoun County 21
Osbourn Park 53 at Freedom-South Riding 37 (Rainey 15)
Alexandria City 52 at John Champe 19
Brooke Point 23 at Woodbridge 56
Gar-Field 31 at North Stafford 44
Battlefield 66 at Forest Park 18
Dominion 23 at Stone Bridge 58
Riverside 53 at Loudoun Valley 73
Culpeper County 44 at Brentsville District 55 (Brown 22)
Meridian 50 at Warren County 25 (E.Friesen 17)
John Handley 46 at Kettle Run 13
Clarke County 78 at Skyline 33
James Wood 43 at Strasburg 54
Spotswood 39 at Millbrook 36

Saturday, December 9th
She Got Game Classic (games at St. James unless designated otherwise)
O’Connell 53 vs. Atlantic Academy (Canada) 58
Edison 58 vs. Oakland Mills (MD) 41 (Heiner 24)
Colgan 61 vs. New Town (MD) 66 at Sidwell Friends
Langley 52 vs. Forest Hills (PA) 46 (Rahman 19)
Woodgrove 61 vs. North Point (MD) 35 (Shores 22)
Virginia Academy 54 vs. Good Counsel (MD) 48
Centreville 49 vs. Washington (WV) 34
Potomac School 52 vs. Henrico 29 (Burrell 14)
Gainesville 56 vs. Rolesville (NC) 48 at Sidwell Friends (McKenzie 27)
Audenried Charter (PA) 58 vs. Osbourn Park 57
Christ Chapel 5 vs. Bond Academy (Canada) 68 at St. John’s
Freedom-Woodbridge 31 vs. Brooklyn Law and Tech (NY) 42
Hayfield 50 vs. A.I. Dupont (DE) 40 at Sidwell Friends (Cox 13)
Potomac 34 vs. Bishop Loughlin (NY) 42
Paul VI 47 vs. Crestwood Prep (Canada) 62
Chantilly 32 vs. Western (FL) 45

South County 34 at West Potomac 44 (Beddis 17)
Catholic 66 at Bishop Ireton 82
Madison 58 at Meridian 57
Lake Braddock 30 at Oakton 62

Sunday, December 10th
She Got Game Classic (games at St. James unless designated otherwise)
Bishop Ireton 66 vs. St. Andrew’s School (RI) 47
O’Connell 50 vs. Germantown Academy (MD) 64
Paul VI 62 vs. Ursuline Academy (DE) 70

Monday, December 11th
John Paul the Great 66 at Immanuel Christian 21
Flint Hill 37 at Holton-Arms 34 (McCalla 14)
Falls Church 69 at Annandale 48 (Pendleton 23)
Osbourn Park 33 at Manchester 58
Park View 26 at Rock Ridge 43
Potomac Falls 41 at John Champe 24 (O’Grady 13)
Freedom-Woodbridge 26 at Thomas Dale 68
Freedom-South Riding 35 at Lightridge 42 (Childress 13)
Loudoun County 28 at Independence 29
Liberty 34 at Dominion 57
Marshall at Georgetown Visitation
Thomas Jefferson 42 at Edison 44 (Heiner 16)
Broad Run 54 at Yorktown 41 (Gonzalez 15)
Forest Park 25 at Mount Vernon 69

Tuesday, December 12th
Seton 69 at Immanuel Christian 20
Fairfax Home School 42 at Christ Chapel 49
Wakefield 34 at Lake Braddock 45 (Small 15)
Langley 29 at South Lakes 27 (Borcherding 15)
West Springfield 51 at West Potomac 65 (Dunn 17)
Freedom-South Riding 59 at Unity Reed 23
Alexandria City 75 at Grace Brethren (MD) 38
John Champe 37 at Gar-Field 48
Osbourn 33 at Patriot 49 (Negron 15)
Gainesville 62 at Battlefield 29 (Ellingson 20)
Stone Bridge 47 at Broad Run 48 (Erny 15)
Briar Woods 61 at Loudoun County 31
Yorktown 25 at Potomac Falls 38 (Hunter 12)
Tuscarora 40 at Millbrook 36 (Duggan 20)
McLean 44 at Madison 49
Centreville 61 at Washington-Liberty 48 (Caraus 19)
Oakton 64 at Lewis 15
South County 47 at Chantilly 43
Fairfax 39 at Westfield 46
Robinson 44 at W.T. Woodson 33 (Simonsen 14)
Justice 58 at Herndon 33
Skyline 33 at Brentsville District 53 (Brown 16)
Kettle Run 36 at James Wood 38
Sherando 58 at Liberty 31
Strasburg 50 at Warren County 28
Manassas Park 25 at Fauquier 51

Wednesday, December 13th
Flint Hill 31 at Bullis 63
Virginia Academy 82 at Evergreen Christian 21 (Moore 14)
Shabach Christian 84 at Potomac School 68
Sherando 14 at John Handley 59
John Champe 38 at Mountain View 30
Park View 58 at Unity Reed 41 (Helstrom 13)
Falls Church 33 at Fairfax 25 (Pendleton 14)
Potomac 40 at North Stafford 26
Hylton 25 at Battlefield 56
Rock Ridge 29 at Stone Bridge 66 (Ryan 15)
Dominion 54 at Independence 37 (Mehta 22)
Kettle Run 46 at Warren County 54
Millbrook 50 at Jefferson (WV) 38
Hayfield 78 at Annandale 36 (Cox 16)
Thomas Jefferson 37 at Mount Vernon 52 (Ariana Lynch 16)
Fauquier 58 at Culpeper County 56

Thursday, December 14th
Seton 59 at Christ Chapel 36
Madison 36 at O’Connell 63 (Dru Carlton, Brown 10)
Riverside 47 at Woodgrove 77
Jefferson (WV) 22 at Loudoun Valley 65
Colgan 65 at Woodbridge 53 (Williams 20)
Briar Woods 47 at Tuscarora 41
Brentsville District 30 at Meridian 61 (Friesen 19)
Justice 29 at Edison 48 (Chawki 15)

Friday, December 15th
John Paul the Great 39 at Trinity Christian 30 (Tinner 10)
St. James 20 at Flint Hill 50 (McCalla 19)
Seton 36 at Episcopal 58
Virginia Academy 45 at Bullis 59
John Champe 37 at Lightridge 67 (Childress 22)
Madison 41 at Marshall 24
Herndon 32 at South Lakes 58 (Ketelhut 12)
James Wood 23 at Sherando 50 (Willett 14)
West Potomac 79 at Mount Vernon 48 (Jones 20)
Gar-Field 50 at Hylton 39
Independence 45 at Park View 39 OT (Sherry 17)
Freedom-Woodbridge 42 at Potomac 38 (Price 18)
Patriot 37 at Freedom-South Riding 39
Battlefield 26 at Osbourn Park 70 (Rainey 21)
Gainesville at Osbourn, 7:00 pm
Heritage 34 at Potomac Falls 30
Loudoun Valley 51 at Loudoun County 18
Dominion 40 at Broad Run 58 (Bhide 11)
Langley 43 at Robinson 39 (Rahman 17)
Wakefield 43 at Alexandria City 39
Oakton 59 at Washington-Liberty 50
Chantilly 66 at Lewis 15 (Mustard 17)
Lake Braddock 25 at South County 59
Annandale 42 at Fairfax 64
Hayfield 53 at W.T. Woodson 43 (Albritton 12)
Thomas Jefferson 54 at Yorktown 39 (Kerkulah 15)
Briar Woods 58 at St. Maria Goretti (MD) 45 (Drake 17)
Meridian 58 at Fauquier 25 (Tremblay 19)
Brentsville District 47 at Warren County 28 (Coombs 10)
Skyline 24 at Kettle Run 40
Liberty 19 at Millbrook 74 (Jackson 31)

Saturday, December 16th
O’Connell Jingle Ball
Georgetown Day 45 vs. Freedom-Woodbridge 47
Potomac School 73 vs. Centreville 49 (LeTendre 20)
Riverdale Baptist 46 at O’Connell 54 (Brown 20)

The Peddie School 15 at Episcopal 50
Maret 43 vs. Virginia Academy 44 at King Abdullah
Woodgrove 102 at Alexandria City 26 (Nice 29)
Westfield 36 at McLean 43
James Wood 29 at Clarke County 51
John Paul the Great 11 at Bishop Ireton 86
Paul VI 28 vs. Sierra Canyon 69 at Nike Invitational

Sunday, December 17th
O’Connell Jingle Ball
Potomac School 76 at O’Connell 53

Monday, December 18th
Millbrook 61 at James Wood 22
Patriot 57 at Gainesville 73
Riverside 68 at Dominion 36 (Mahaffey 35)
Heritage 35 at Woodgrove 75 (Shores 20)
Park View 38 at Warren County 44
Langley 53 at Herndon 26 (Rahman 13)
McLean 51 at Washington-Liberty 61 (Kelly 24)
Marshall 54 at Yorktown 47
Westfield 56 at Wakefield 41
Centreville 57 at Potomac Falls 46 (Marion 21)
Alexandria City 25 at Fairfax 38
Brentsville District 17 at Fauquier 33
Manassas Park 5 at Kettle Run 64
John Handley 82 at Liberty 28 (C.Edsell 21)

Tuesday, December 19th
Fairfax Home School 26 at Seton 70 (L.Pennefather 27)
Oakton 44 at South County 50
Hylton 10 at Freedom-Woodbridge 53
Unity Reed 12 at Osbourn Park 65 (Justiano 11)
Loudoun County 31 at Stone Bridge 54 (Ryan 16)
Independence 34 at Freedom-South Riding 42
Osbourn 20 at Battlefield 54 (Huynh 13)
Forest Park 29 at Colgan 77 (Barksdale 18)
Woodbridge 64 at Gar-Field 44 (Maia Melendez 20)
Briar Woods 61 at Heritage 34 (Drake 21)
Lake Braddock 26 at Robinson 63 (Simonsen 17)
Lewis 9 at Hayfield 57 (Cater 12)
Justice 43 at Mount Vernon 40 (Campbell 13)

Wednesday, December 20th
West Springfield 25 vs. High Point Christian (NC) 52 at Myrtle
Madison 29 vs. Liverpool (NY) 43 in Orlando
O’Connell 58 vs. Summerville (SC) 50 at Myrtle (Dru Carlton 23)
Lightridge 41 vs. Greensburg Salem (PA) 49 in Orlando
Paul VI 49 vs. Sparkman (AL) 43 at Myrtle
Loudoun Valley 40 at Woodgrove 86 (Shores, Blankenship 18)
John Paul the Great 22 at Archbishop Carroll 75
Forest Park 21 at Brentsville District 63 (Miller 16)
North Stafford 24 at Gainesville 69 (McKenzie 24)
Brooke Point 14 at Riverside 59 (Mahaffey 12)
Yorktown 31 at Langley 54 (Rahman 14)
Wakefield 33 at McLean 55
Washington-Liberty 47 at Marshall 32 (Kelly 11)
W.T. Woodson 62 at Alexandria City 32
John Champe at Freedom-South Riding
Manassas Park 5 at Skyline 65

Thursday, December 21st
West Springfield 57 vs. Summerville (SC) 66 at Myrtle
O’Connell 60 vs. High Point Christian (NC) 45 at Myrtle (Denver Carlton 18)
Madison 34 vs. McDowell (PA) 33 in Orlando
Chantilly 29 vs. Sumter (SC) 43 in Hilton Head
Lightridge 47 vs. Merritt Island 34 in Orlando (Childress 12)
Paul VI 49 vs. Winter Haven (FL) 53 in Myrtle
Massaponax 74 at Gar-Field 22
Woodbridge at Seton, 5:30 pm
John Handley 66 at Millbrook 60
South Lakes 45 at McLean 48
Osbourn Park 59 at Centreville 48
Oakton 63 at Dominion 31
James Wood 72 at Liberty 34 (Medina 25)
Fauquier 43 at Warren County 28
Kettle Run 36 at Sherando 22

Friday, December 22nd
Christy Winters Scott Classic at St. James
Bishop Ireton 70 vs. Virginia Academy 41 (Hagans 15)
South Lakes 36 vs. Eastern (DC) 39

Lightridge 35 vs. Madison Southern (KY) 44 OT in Orlando
University (WV) 66 vs. West Springfield 37 at Myrtle
Madison 39 vs. Ponte Vedra (FL) 49 in Orlando
Chantilly 35 vs. St. James (SC) 10 in Hilton Head
O’Connell 35 vs. Catholic 50 in Myrtle
Paul VI 30 vs. Camden (SC) 61 at Myrtle

Saturday, December 23rd
Chantilly 50 vs. Carolina Forest (SC) 45 in Hilton Head (Mustard 17)

Wednesday, December 27th
Annandale Holiday Tournament
Yorktown 57 vs. Gar-Field 24 (Mahshie 16)
Osbourn 27 at Annandale 39

Oakton Tournament
Justice 43 vs. St. Stephen’s & St. Agnes 26
Patriot 34 vs. Falls Church 46 (Pendleton 15)
Langley 37 vs. Holy Child 45
Robinson 70 vs. Surratsville (MD) 14 (Simonsen 18)
Marshall 25 vs. Woodgrove 72 (Blankenship 17)
Unity Reed 16 at Oakton 65

Edison 51 vs. John Marshall 46 at Highland Springs (Heiner 16)
Hayfield 56 vs. Walkersville (MD) 40 at MD Eastern Shore (Breland, Cox 14)
Riverside 39 vs. Western Albemarle 48 at Charlottesville HS
Skyline 47 vs. Page County 63 at Strasburg
Sherando 33 vs. Broadway 40 at Strasburg
Bishop Ireton 68 vs. Columbia River (WA) 16 at San Diego
O’Connell 61 vs. Gibbs (FL) 36 in Tampa (Daniya Brown 19)
Potomac School 58 vs. St. Mary’s (MD) 74 at MD Eastern Shore
Herndon at Middletown (MD) Tournament

Thursday, December 28th
Shark Tank Classic
Flint Hill 51 vs. West Potomac 63 (Jones 24)
South Lakes 26 vs. Stone Bridge 44 (Janapati 14)
Westfield 56 vs. Colonial Forge 20
James Monroe 38 at Colgan 64 (Long 24)

Bolt Ball
Clarke County 40 vs. Freedom-South Riding 45 OT
Manassas Park 16 vs. Thomas Jefferson 67
Battlefield 38 vs. Fairfax 27
Lewis 18 at Lightridge 49 (Dillard 9)

Annandale Tournament
Consolation: Gar-Field 56 vs. Osbourn 44
Championship: Yorktown 71 at Annandale 40 (Mahshie 24)

Oakton Tournament
Patriot 30 vs. Holy Child 59
Robinson 59 vs. St. Stephen’s & St. Agnes 12
Woodgrove 113 vs. Surrattsville (MD) 33 (Nice 40)
Marshall 50 vs. Unity Reed 18
Langley 57 vs. Falls Church 35 (Rahman 23)
Justice 27 at Oakton 53

Boo Williams
Gainesville 50 vs. Deep Creek 48 (McKenzie, White 14)
Hylton 37 vs. Grassfield 62
Woodbridge 48 vs. I.C. Norcom 64

Riverside 56 vs. Albemarle 46 OT at Charlottesville
Hayfield 42 vs. Walkersville 29 (Cox 10)
Skyline 34 vs. East Rockingham 66 at Strasburg
Paul VI 53 vs. Georgetown Visitation 47 at St. John’s
Sherando 25 at Strasburg 46
Potomac School 69 vs. St. Mary’s (MD) 21 (Sabrina Anderson 18)
Briar Woods 69 vs. Wilson Memorial 32 at Spotswood (Drake 26)
Virginia Academy 69 vs. Life Center 58 at St. John’s (Autrey 18)
Bishop Ireton 60 vs. Woodinville (WA) 37 at San Diego
Potomac 43 vs. Central Virginia Home School 47 at Benedictine
Deep Run 41 vs. Edison 39 at Highland Springs
Freedom-Woodbridge 35 at Madison 27
O’Connell 61 vs. Booker (FL) 36 (Daniya Brown 19)
Mount Vernon 64 vs. McKinley Tech (DC) 16 at Title IX
Centreville 67 at Alexandria City 21 (Parrott 15)
Tuscarora 47 at Spotswood 40 (Carrigan 17)
Herndon at Middletown (MD) Tournament

Friday, December 29th
Oakton Tournament
Marshall 44 vs. Falls Church 64 (Pendleton 19)
Justice 75 vs. Unity Reed 7
Langley 64 vs. Surrattsville (MD) 34
Patriot 42 vs. Woodgrove 79 (Nice 23)
Robinson 53 vs. Holy Child 28 (Barry 16)
St. Stephen’s & St. Agnes at Oakton, 7:45 pm

Bolt Ball
Clarke County 60 vs. Manassas Park 11
Freedom-South Riding 33 vs. Thomas Jefferson 19
Fairfax 38 vs. Lewis 3
Battlefield 42 at Lightridge 37

Shark Tank Classic
Flint Hill 35 vs. South Lakes 41 (Terrell 15)
Colonial Forge 35 vs. James Monroe 33
West Potomac 63 vs. Stone Bridge 46 (Jones 24)
Westfield 38 at Colgan 35 (Etzler 15)

Boo Williams
Gainesville 56 vs. Norview 44 (Abraham, McKenzie 12)
Woodbridge 54 vs. Bayside 48 (Jackson 22)
Hylton 33 vs. Lafayette 49

Briar Woods 46 vs. Turner Ashby 37 at Spotswood (Drake 15)
O’Connell 64 vs. Columbia Central 40 (Denver Carlton 27)
Skyline 41 vs. Sherando 51 at Strasburg
Edison 59 vs. Massaponax 53 at Highland Springs (Chawki 19)
McLean 26 vs. Good Counsel 69 at Hood (MD)
Potomac 43 vs. St. Gertrude’s 51 at Benedictine
Severn School (MD) 44 vs. Mount Vernon 40
Virginia Academy 43 vs. Paul VI 44 at St. John’s
Riverside 55 vs. William Monroe 30 at Albemarle
W.T. Woodson 39 vs. Frederick (MD) 62

Saturday, December 30th
Shark Tank Classic
Seventh Place: Flint Hill 68 vs. James Monroe 44 (McCalla 42)
Fifth Place: South Lakes 39 vs. Colonial Forge 24
Third Place: Stone Bridge 45 at Colgan 39 (Skorupski 15)
Championship: West Potomac 48 vs. Westfield 53 (Anderson 12)

Bolt Ball
Seventh Place: Manassas Park 31 vs. Lewis 50 (Goodwin 21)
Fifth Place: Clarke County 33 vs. Fairfax 26
Third Place: Thomas Jefferson 38 at Lightridge 48 (Childress 16)
Championship: Battlefield 37 vs. Freedom-South Riding 47

Boo Williams
Hylton 21 vs. Bayside 65
Woodbridge 53 vs. Lafayette 26 (Jackson 18)
Gainesville 35 vs. William Fleming 54

Osbourn Park 64 at Gwynn Park (MD) 40
Tuscarora 52 vs. Wilson 44 at Spotswood (Carrigan 21)
Bishop Ireton 52 vs. La Jolla (CA) 65 in San Diego
McLean 53 vs. Gaithersburg 20 at Hood (MD)
W.T. Woodson 65 vs. Friendly (MD) 7
O’Connell 57 vs. Ridge View 37 (Denver Carlton 23)

2024

Tuesday, January 2nd
Potomac 50 at Hylton 31
Gainesville 62 at Unity Reed 16 (Abraham 14)
Osbourn 39 at Osbourn Park 68
Bishop Ireton 66 at Good Counsel (MD) 69
Paul VI 81 at St. Mary’s Ryken 35
Gar-Field 38 at Forest Park 51 (Thornton 20)
Stone Bridge 46 at Heritage 44
Lightridge 49 at Loudoun Valley 59
Freedom-South Riding 35 at Tuscarora 36 (Carrigan 17)
Rock Ridge 18 at Briar Woods 88 (Drake, Bohmer 15)
Freedom-Woodbridge 42 at Woodbridge 34
Marshall 21 at Langley 60 (Rahman 15)
Wakefield 44 at Yorktown 47 (Mahshie 15)
Alexandria City 30 at Robinson 69 (Simonsen 26)
West Springfield 36 at Lake Braddock 37 OT (Pritz 10)
West Potomac 58 at W.T. Woodson 50
South County 45 at Fairfax 24
Edison 52 at Falls Church 41 (Chawki 19)

Wednesday, January 3rd
St. Andrews 46 at Potomac School 53 (LeTendre 15)
Forest Park 26 at Chantilly 70 (Mustard 20)
Flint Hill 40 at Holy Child (MD) 44
John Paul the Great 46 at Trinity Episcopal 39
James Wood 43 at John Handley 63
Virginia Academy 57 at St. Anne’s Belfield 64
O’Connell 30 at Bishop McNamara 94
Park View at Potomac Falls, 7:00 pm
Heritage 57 at Riverside 59 (Mahaffey 35)
Tuscarora 50 at Loudoun County 18 (Tikalsky 13)
Independence 38 at Broad Run 60 (Hussein 14)
Meridian 79 at Manassas Park 28 (Tremblay 16)
McLean 42 at Herndon 32 (Olson 16)
Hayfield 53 at Thomas Jefferson 39 (Philips 13)
Annandale 45 at Justice 64 (Hajhassan 29)
Mount Vernon 56 at Lewis 25
Brentsville District 50 at Kettle Run 23 (Miller 17)
Liberty 23 at Fauquier 52

Thursday, January 4th
Highland at Madeira, 4:45 pm
Virginia Academy at Fairfax Home School, 6:00 pm
Osbourn 52 at Park View 43
Battlefield 39 at Patriot 37
Stone Bridge 47 at Loudoun Valley 41 (Skorupski 11)
Woodgrove 47 at Briar Woods 39 (Blankenship, Nice 13)
Lightridge 59 at Loudoun County 35
Madison 27 at Centreville 58 (Kang, Parrott 13)
Oakton 43 at Westfield 38
Chantilly 50 at South Lakes 29 (Wilson 17)
Robinson 54 at Fairfax 36 (Barry 17)
West Potomac 62 at Alexandria City 27
Warren County 45 at Skyline 59
Jefferson (WV) 42 at Millbrook 62

Friday, January 5th
Christ Chapel 50 at John Paul the Great 43
South County 42 at West Springfield 34
Wakefield 23 at Washington-Liberty 47 (Kelly 25)
Episcopal 63 at Stone Ridge 45
Unity Reed 16 at Patriot 64 (Sweeney 15)
Sherando 28 at James Wood 53
Potomac School 42 at Sidwell Friends 51
O’Connell 29 at Bishop Ireton 69
Forest Park 17 at Freedom-Woodbridge 47 (Price 23)
Colgan 48 at Gar-Field 16 (Long 11)
Woodbridge 48 at Potomac 52
Osbourn Park 52 at Gainesville 46 (Rainey 30)
Battlefield 25 at Freedom-South Riding 24
Dominion 39 at Potomac Falls 62 (O’Grady 19)
Rock Ridge 19 at Broad Run 66 (Hussein 13)
Kettle Run 21 at Meridian 48 (Friesen 14)
Christ Church at St. Stephen’s & St. Agnes, 7:00 pm
Heritage at John Champe, 7:15 pm
Tuscarora 53 at Independence 28 (Carrigan 19)
Yorktown 26 at McLean 43
Marshall 41 at Herndon 23
Lake Braddock 46 at W.T. Woodson 34 (Pritz 23)
Edison 57 at Mount Vernon 34 (Heiner 18)
Falls Church 34 at Hayfield 60 (Albritton. Carter 12)
Justice 34 at Thomas Jefferson 48
Annandale 56 at Lewis 50
Liberty 36 at Warren County 44 (Clark 9)
Fauquier 41 at Brentsville District 27

Saturday, January 6th
Princess Anne at Osbourn Park, 1:00 pm PPD J20
Trinity Christian at Lake Braddock, 1:30 pm PPD J10
Forest Park at South Lakes, 1:30 pm
DME Academy (FL) vs. Virginia Academy at King Abdullah, 4:00 pm
SSSA Tournament

Sunday, January 7th
Paul VI 45 vs. Friends Central (PA) 38 OT in Philadelphia

Monday, January 8th
Immanuel Christian 18 at John Paul the Great 50 (Velandria 17)
West Springfield 49 at W.T. Woodson 42 (Lord 12)
Lewis 31 at Gar-Field 39
Lightridge 49 at Stone Bridge 65 (Janapati 24)
Potomac Falls 56 at Independence 32 (Powell 21)
Loudoun Valley 63 at John Champe 16
Briar Woods 81 at Riverside 63 (Drake 25)
Chantilly 32 at Madison 48
South County 37 at Robinson 41(Simonsen 21)
Alexandria City 38 at Lake Braddock 58 (Pritz 13)
Fairfax 44 at West Potomac 64 (Jones 17)
Falls Church 32 at Mount Vernon 41
John Handley 52 at Spotswood 42 (R.Edsell 21)
Liberty 20 at James Wood 77 (Medina 23)
Warren County 42 at Rappahannock County 55

Tuesday, January 9th
O’Connell at John Paul the Great, 6:00 pm PPD F1
Freedom-Woodbridge 31 at Colgan 46 (Williams 12)
Hylton 28 at Woodbridge 61
Potomac 58 at Forest Park 23
Osbourn Park 71 at Patriot 19
Unity Reed 22 at Battlefield 59
Freedom-South Riding 44 at Osbourn 28
Rock Ridge 20 at Loudoun Valley 79
John Handley 47 at Meridian 38
Park View 15 at Broad Run 65
Heritage 58 at Dominion 33
Woodgrove 70 at Loudoun County 17 (Nice 19)
Brentsville District at Sherando, 7:30 pm PPD J11
Wakefield at Langley, 7:30 pm PPD J24
McLean at Marshall, 7:30 pm PPD J10
Herndon at Washington-Liberty, 7:30 pm PPD J10
Westfield at Centreville, 7:30 pm PPD J10
South Lakes at Oakton, 7:30 pm PPD J24
Hayfield at Edison, 7:30 pm PPD J27
Thomas Jefferson at Annandale, 7:30 pm
Lewis at Justice, 7:30 pm PPD J10
Paul VI at Archbishop Carroll PPD J10
Skyline 63 at Manassas Park 17
Fauquier at Kettle Run, 7:30 pm PPD F12

Wednesday, January 10th
St. Stephen’s St. Agnes 40 at Stone Ridge 47
South County 50 at Gainesville 44 (Tull 17)
Gar-Field 36 at Park View 33
Virginia Academy 49 at Freedom-Woodbridge 16 (Autrey 12)
Paul VI 55 at Archbishop Carroll 52
Bishop Ireton 56 at Bishop McNamara 64
Meridian 56 at Forest Park 34 (Friesen 17)
Potomac Falls 45 at Broad Run 54
Herndon 34 at Washington-Liberty 59
John Champe 10 at Tuscarora 58 (Carrigan 13)
Lake Braddock 36 at Trinity Christian 26 (Pritz 25)
Westfield 40 at Centreville 56 (Parrott 15)
Lewis 29 at Justice 58
McLean 51 at Marshall 28 (Olson 20)

Thursday, January 11th
Washington-Liberty 47 at Yorktown 51 (Shiplett, Carrillo 12)
John Paul the Great 55 at Oakcrest 39 (Velandria 21)
St. Stephen’s & St. Agnes 32 at Holton-Arms 48
Colonial Forge 31 at Wakefield 52
Flint Hill 20 at Sidwell Friends 70
Stone Bridge 46 at Briar Woods 54 (Drake 18)
Independence 37 at Lightridge 45 (Childress 20)
Centreville 48 at South Lakes 20 (Marion 14)
Oakton 35 at Chantilly 46 (Tarry 16)
Fairfax 24 at W.T. Woodson 51
Thomas Jefferson 56 at Annandale 36 (Lee 14)
Alexandria City 24 at South County 71
Liberty 4 at John Handley 82
Brentsville District 49 at Sherando 31

Friday, January 12th
West Springfield 26 at Robinson 45 (Barry, Simonsen 15)
Langley 42 at McLean 26 (Daley 11)
Justice 32 at Falls Church 44 (Pendleton 17)
Trinity Meadow View 12 at Seton 61
Forest Park 26 at Hylton 29
Osbourn 55 at Unity Reed 24
Park View 35 at John Champe 38
Elizabeth Seton (MD) 50 at O’Connell 26
Colgan 31 at Potomac 40 (Puller 14)
Gar-Field 12 at Freedom-Woodbridge 55
Freedom-South Riding 16 at Osbourn Park 52 (Rainey 17)
Gainesville 60 at Patriot 26 (McKenzie 27)
John Handley 63 at Rock Ridge 21
Loudoun Valley 44 at Heritage 48 (Stanford 11)
Dominion 31 at Tuscarora 58 (Duggan 14)
Riverside 56 at Potomac Falls 38 (Mahaffey, Brown 21)
Broad Run 45 at Loudoun County 30
Fauquier 23 at Meridian 58 (Friesen 20)
Wakefield 41 at Herndon 44
Madison 60 at Westfield 43
West Potomac 42 at Lake Braddock 38
Edison 53 at Annandale 23 (Marshall 16)
Hayfield 58 at Mount Vernon 56 (Cox 15)
Lewis 24 at Thomas Jefferson 64
Warren County 34 at Brentsville District 51 (Brown 18)
Kettle Run 42 at Millbrook 55
Skyline 40 at Sherando 51
Bishop Ireton 71 vs. Montverde Academy (FL) 83
Desert Vista (AZ) 58 vs. Woodgrove 55 (OT)

Saturday, January 13th
St. Stephen’s & St. Agnes 35 at Oakton 62
Osbourn Park 40 at Thomas Dale 81
Virginia Academy 49 vs. Winston-Salem Christian (NC) 40 at McLeansville, NC (Autrey 11)
Evergreen Christian at John Paul the Great, 1:30 pm
Flint Hill 40 vs. Norfolk Christian 59
Mount Carmel 47 at Potomac 40
Paul VI 33 vs. Mt. Zion Prep (MD) 50 at St. James
Osbourn at Forest Park, 7:00 pm
Bishop Ireton 54 vs. Desert Vista (AZ) 56

Sunday, January 14th
Virginia Academy 61 vs. Greensboro Day (NC) 44 at NC (Thornhill 13)

Monday, January 15th
Virginia Academy 56 vs. High Point Christian (NC) 26 at NC (Thornhill 18)
Woodgrove vs. Eastern (DC) at St. James, 4:30 pm

Tuesday, January 16th
Gar-Field at Potomac, 5:30 pm PPD J18
John Paul the Great at Seton, 5:30 pm
Alexandria City at West Springfield, 5:45 pm
Unity Reed at Freedom-South Riding, 5:45 pm
Hylton at Colgan, 6:00 pm
Paul VI at Bishop O’Connell, 7:00 pm
Archbishop Carroll at Bishop Ireton, 7:00 pm
Woodbridge at Forest Park, 7:00 pm
Patriot at Osbourn, 7:00 pm PPD J17
Battlefield at Gainesville, 7:00 pm
Rock Ridge at Dominion, 7:00 pm
Broad Run at Loudoun Valley, 7:00 pm PPD F5
Tuscarora at Heritage, 7:15 pm
John Champe at Woodgrove, 7:15 pm
Loudoun County at Park View, 7:15 pm PPD J31
Langley at Washington-Liberty, 7:30 pm PPD J31
Wakefield at Marshall, 7:30 pm
Herndon at Yorktown, 7:30 pm PPD J29
Robinson at West Potomac, 7:30 pm PPD J22
Lake Braddock at Fairfax, 7:30 pm PPD J20
W.T. Woodson at South County, 7:30 pm PPD J17
Lewis at Edison, 7:30 pm PPD J17
Justice at Hayfield, 7:30 pm PPD J17
Falls Church at Thomas Jefferson, 7:30 pm PPD J29
Mount Vernon at Annandale, 7:30 pm

Wednesday, January 17th
Paul VI at Holy Cross, 5:15 pm
Edison 61 at Lewis 18 (Marshall 15)
Potomac School at Holy Child, 5:45 pm
Maret 58 at Flint Hill 26
South County 42 at W.T. Woodson 20
Episcopal 62 at St. Stephen’s & St. Agnes 35
Stone Bridge at Independence, 7:00 pm
Briar Woods at Potomac Falls, 7:00 pm PPD J23
Lightridge at Riverside, 7:00 pm PPD J24
Patriot 59 at Osbourn 54
Battlefield 44 at Gainesville 75 (White, Ellingson 16)
Patriot at McLean, 7:00 pm PPD
Justice 23 at Hayfield 57 (Carter 13)
Oakton 43 at Madison 44 (Perkins 16)
Chantilly 42 at Centreville 53 (Parrott 22)
South Lakes 30 at Westfield 41

Thursday, January 18th
Paul VI 72 at Holy Cross 46
Gar-Field 27 at Potomac 50
John Paul the Great 60 at Fredericksburg Christian 39 (Velandria, Tinner 16)
Annandale 30 at Falls Church 59 (Pendleton 22)
Heritage 49 at Rock Ridge 27
Tuscarora 52 at Loudoun Valley 58
Loudoun County 50 at Dominion 46
Broad Run 51 at John Champe 14
Park View 21 at Woodgrove 89 (Nice 25)
Herndon 21 at Langley 51
Washington-Liberty 52 at McLean 46 (Jungman 24)
Yorktown 31 at Marshall 52
W.T. Woodson 58 at Robinson 56 OT (Niedrick 23)
South County 53 at Lake Braddock 42
West Potomac 51 at West Springfield 57 OT (Mellor 18)
Fairfax 44 at Alexandria City 29
Edison 50 at Thomas Jefferson 31 (Chawki, Wells 11)
Hayfield 48 at Lewis 25 (Cox 14)
Mount Vernon 44 at Justice 46
Skyline 22 at John Handley 66

Friday, January 19th
Gar-Field at Hylton, 5:30 pm
Stone Bridge at Potomac Falls, 7:00 pm
Lightridge at Briar Woods, 7:00 pm
Independence at Riverside, 7:00 pm
Woodbridge at Colgan, 7:00 pm
Osbourn at Gainesville, 7:00 pm
Osbourn Park at Battlefield, 7:00 pm
Freedom-South Riding at Patriot, 7:00 pm
O’Connell at St. John’s (DC), 7:00 pm
Potomac at Freedom-Woodbridge, 7:30 pm
Loudoun Valley at Jefferson (WV), 7:30 pm

Saturday, January 20th
Lake Braddock at Fairfax, 10:00 am
Briar Woods at Osbourn Park, 1:00 pm
Wakefield at Marshall, 3:00 pm
James Wood at Millbrook, 3:00 pm
Bishop Ireton at Paul VI, 6:45 pm

Monday, January 22nd
Potomac School 54 at Holy Child 49 (Burrell 16)
Herndon 43 at Meridian 54 (Friesen 19)
Warren County 54 at Manassas Park 5
Gainesville 56 at Osbourn 27 (Ellingson 15)
Trinity Christian 43 at Park View 61
Paul VI 52 at Good Counsel 59
Mountain View at Patriot, 7:00 pm
Riverside 40 at Stone Bridge 60 (Hafer 17)
Briar Woods 79 at Independence 19 (Drake 20)
Potomac Falls 38 at Lightridge 51
Langley 51 at Yorktown 40 (Rahman 22)
McLean 60 at Wakefield 40
Westfield 31 at Chantilly 62 (Wilson 14)
Robinson 60 at West Potomac 44 (Simonsen 25)
Alexandria City 15 at West Springfield 46 (Mellor 18)
Edison 44 at Justice 23 (Heiner 13)
Annandale 26 at Hayfield 65 (Breland, Cox 10)
Mount Vernon 54 at Thomas Jefferson 36
Lewis 20 at Falls Church 52 (Pendleton 15)
John Handley 61 at Fauquier 21

Tuesday, January 23rd
Osbourn Park 62 at Unity Reed 7
Episcopal 67 at John Paul the Great 45
Dominion 46 at Loudoun Valley 67 (Thornton 20)
Colgan 67 at Forest Park 12 (Long, Amaya Thrash 10)
Gar-Field 30 at Woodbridge 62 (Wilkins 18)
Battlefield 45 at Osbourn 35 (Rodriguez 14)
Rock Ridge 24 at Tuscarora 40 (Delainey Duggan 14)
Gainesville 49 at Freedom-South Riding 35 (McKenzie 16)
Briar Woods 68 at Potomac Falls 44 (Drake 22)
Woodgrove 76 at Broad Run 50 (Shores 21)
O’Connell 68 at St. Mary’s Ryken 55 (Denver Carlton 21)
Loudoun County 44 at John Champe 28
Freedom-Woodbridge 61 at Hylton 20 (Price 13)
Marshall 20 at Washington-Liberty 48
Madison 40 at South Lakes 37
Centreville 48 at Oakton 47 (Caraus 17)
Robinson 42 at Lake Braddock 25 (Simonsen 19)
West Springfield 46 at Fairfax 43 (Lord 15)
Annandale 34 at Herndon 66
Manassas Park 10 at Brentsville District 72 (Miller, Brown 17)
Skyline 58 at Millbrook 59
Sherando 30 at Fauquier 36
James Wood 30 at Kettle Run 29

Wednesday, January 24th
Potomac School 63 at Georgetown Visitation 42 (Sabrina Anderson 18)
Holy Cross 42 at Bishop Ireton 78
Paul VI 55 at O’Connell 21
Rock Ridge 28 at Loudoun County 25
Stone Bridge 56 at Independence 22 (Janapati 12)
Heritage 44 at Broad Run 37 (A.Stanford 16)
Lightridge 58 at Riverside 59 (Mahaffey 31)
John Champe 40 at Dominion 49 (Mehta 13)
Woodgrove 69 at Tuscarora 40 (Shores 15)
West Potomac 54 at South County 62 (Tull 29)
Alexandria City 30 at W.T. Woodson 45 (Komaily 18)
Falls Church 45 at Edison 61 (Chawki, Heiner 13)
Osbourn Park 84 at Freedom-Woodbridge 42
Freedom-South Riding 47 at Patriot 36
Hylton 22 at Colgan 64 (Amaya Thrash 16)
South Lakes 23 at Oakton 50
Wakefield 39 at Langley 66 (Rahman 20)
John Handley 63 at Warren County 20
Brenstville District 57 at Liberty 20 (Marvin 15)

Thursday, January 25th
Potomac School 57 at St. Andrew’s 42 (Sabrina Anderson 21)
Holy Child 59 at Flint Hill 48
Episcopal at Madeira, 6:00 pm
Stone Bridge 41 at Lightridge 35
Independence 25 at Potomac Falls 54 (O’Grady 14)
Riverside 46 at Briar Woods 61 (Drake 20)
Langley 36 at Marshall 17
Herndon at McLean, 7:30 pm PPD J27
Yorktown 48 at Wakefield 29 (Shiplett 12)
Thomas Jefferson 39 at Hayfield 65 (Philips 14)
Justice 51 at Annandale 41 (Rivers 15)
Lewis 13 at Mount Vernon 53
Lake Braddock 50 at Fairfax 47 (Small 22)
Warren County 20 at Fauquier 47
Meridian 51 at Skyline 35 (Tremblay 18)

Friday, January 26th
Millbrook 44 at Sherando 42
Hylton 18 at Potomac 48
Bishop Ireton 69 at St. John’s (DC) 51
Holy Cross 51 at O’Connell 56 (Sweazie 25)
Forest Park 29 at Gar-Field 45
Seton 45 at Oakcrest 37
Osbourn Park 60 at Osbourn 22
Patriot 44 at Battlefield 47
Unity Reed 20 at Gainesville 82 (Abraham 20)
Loudoun Valley 65 at Rock Ridge 14 (Thornton 25)
Dominion 27 at Heritage 53
Broad Run 40 at Tuscarora 59 (Carrigan 25)
Woodgrove 95 at John Champe 17 (Nice 32)
Park View 29 at Loudoun County 57
Woodbridge 41 at Freedom-Woodbridge 55 (Price 21)
Centreville 57 at Madison 36 (Caraus 16)
Westfield 45 at Oakton 66
South Lakes 20 at Chantilly 39 (Tarry 11)
Robinson 45 at Alexandria City 20 (Simonsen, Barry 10)
Lake Braddock 37 at West Springfield 34 (Pritz 15)
W.T. Woodson 39 at West Potomac 65
Fairfax 26 at South County 57
Paul VI 53 at Elizabeth Seton 52
Brenstville District 53 at Skyline 68 (Scriva 21)
Kettle Run 27 at John Handley 65

Saturday, January 27th
Hayfield 53 at Edison 59 OT (Marshall 21)
Herndon 26 at McLean 62
Woodbridge 59 vs. Henrico 64 at Highland Springs
Alexandria City at Jackson-Reed (DC), 3:00 pm
James Wood 43 at Millbrook 67
Colgan 41 vs. John Marshall 54 at Highland Springs
Flint Hill 43 at Potomac School 78 (Sabrina Anderson 26)
James River 51 vs. Osbourn Park 64 at Highland Springs
Bishop Ireton 46 vs. Sidwell Friends 71 in NY
Briar Woods 58 at Highland Springs 50 (Drake 20)

Sunday, January 28th
Bishop Ireton 62 vs. Monsignor Scanlon (NY) 44 in NY

Monday, January 29th
Fredericksburg Christian 63 at Christ Chapel 64 OT (Gaskins 42)
John Champe 28 at Rock Ridge 45
Heritage 41 at Loudoun Valley 46 (Thornton, Mandichak 13)
Tuscarora 57 at Dominion 28 (Carrigan 24)
Broad Run 48 at Park View 35
Loudoun County 23 at Woodgrove 65 (Nice 21)
Unity Reed at Freedom-South Riding, 7:15 pm
Independence 29 at Riverside 54 (Mahaffey 19)
Madison 41 at Chantilly 31
Centreville 69 at Westfield 43 (Caraus 17)
Oakton 56 at South Lakes 41
Fairfax 46 at Robinson 55 (Simonsen 19)
Herndon 53 at Yorktown 48 (Whale 16)
West Springfield 28 at South County 41
Alexandria City 31 at West Potomac 71
Mount Vernon 44 at Edison 60 (Heiner 17)
Falls Church 64 at Thomas Jefferson 46 (Pendleton 29)
Fauquier 42 at James Wood 26

Tuesday, January 30th
St. Stephen’s & St. Agnes 37 at Collegiate 57
Stone Ridge 50 at Episcopal 44
Bullis 69 at Flint Hill 33
Sidwell Friends 73 at Potomac School 51
Patriot 60 at Unity Reed 26
Seton 50 at Miller School 42
John Paul the Great 49 at St. Gertrude’s 60
Archbishop Carroll 57 at O’Connell 39
Briar Woods 48 at Stone Bridge 43 (Drake 19)
Potomac Falls 47 at Riverside 58 (Mahaffey 22)
Lightridge 49 at Independence 15
Gar-Field 29 at Colgan 70 (Grant 18)
Freedom-Woodbridge 49 at Forest Park 16
Gainesville 52 at Osbourn Park 63 (Rainey 22)
Freedom-South Riding 37 at Battlefield 45
Rock Ridge 43 at Osbourn 46
Potomac 50 at Woodbridge 48 (Allen 15)
Langley 62 at Wakefield 31 (Rahman 19)
Marshall 27 at McLean 42
Washington-Liberty 50 at Herndon 16 (Malek Ben Hammouda 16)
W.T. Woodson 25 at Lake Braddock 32 (Pritz 12)
Hayfield 52 at Falls Church 49 (Cox 12)
Thomas Jefferson 32 at Justice 30 (Kerkulah 16)
Lewis 43 at Annandale 48
Meridian 61 at Brentsville District 56 OT (Tremblay 18)
John Handley 76 at Manassas Park 5
Millbrook 64 at Liberty 14
Kettle Run 50 at Skyline 67 (Scriva 22)

Wednesday, January 31st
Sherando at Central, 6:00 pm
Loudoun County 34 at Park View 43 (Helstrom 14)
John Champe 25 at Woodgrove 73 (Nice 24)
Bishop McNamara 62 at Paul VI 43
Bishop Ireton 83 at St. Mary’s Ryken (MD) 34
Hylton 46 at Gar-Field 61 (Hamlin 23)
Potomac 44 at Freedom-Woodbridge 52
Woodbridge 52 at Colgan 60 (Long 25)
Briar Woods 67 at Lightridge 33 (Drake 21)
Meridian 60 at Liberty 35 (E.Friesen 24)
Langley 48 at Washington-Liberty 37 (Rahman, Borcherding 13)
Wakefield 33 at Marshall 35
Fauquier 45 at Millbrook 52
Hampshire County 37 at James Wood 40
Wilson Memorial 66 at Warren County 38

Thursday, February 1st
Flint Hill 50 at Georgetown Visitation 42 (McCalla 15)
O’Connell 47 at Good Counsel 68
John Champe 34 at Park View 35
Madeira 27 at Episcopal 62
Battlefield 56 at Unity Reed 28
Dominion 43 at Rock Ridge 45
Heritage 37 at Tuscarora 49 (Carrigan 17)
Loudoun County 36 at Broad Run 59
Westfield 35 at Madison 48
South Lakes 39 at Centreville 52 (Marion 18)
Chantilly 38 at Oakton 45
Robinson 45 at South County 42 (Simonsen 16)
Lake Braddock 63 at Alexandria City 34 (Pritz 30)
W.T. Woodson 41 at West Springfield 32 (Niedrick 16)
West Potomac 66 at Fairfax 38 (Olivia Jones 28)
Sherando 37 at Kettle Run 28
Washington (WV) 43 at James Wood 51

Friday, February 2nd
Heritage 46 at Meridian 48 (Friesen 14)
Chelsea Academy 13 at Virginia Academy 67 (Thornhill 10)
National Cathedral 54 at Episcopal 69
Potomac School 65 at Maret 61 (Burrell 21)
Washington-Liberty 53 at Wakefield 34
Holy Cross 47 at Paul VI 72
John Paul the Great 50 at St. Catherine’s 34 (Velandria 21)
Fauquier 39 at Manassas Park 16
Woodgrove 91 at Loudoun Valley 62 (Nice 27)
Millbrook 32 at John Handley 77
Colgan 32 at Freedom-Woodbridge 47 (Price 11)
Forest Park 27 at Potomac 47
Independence at Stone Bridge, 7:00 pm
Potomac Falls 39 at Briar Woods 54
Riverside 45 at Lightridge 43 (Mahaffey 14)
Bishop Ireton 70 at Elizabeth Seton (MD) 67
Osbourn 36 at Freedom-South Riding 44
Patriot 31 at Osbourn Park 78
McLean 43 at Yorktown 18
Herndon 26 at Marshall 35
Edison 53 at Hayfield 37 (Marshall 21)
Annandale 38 at Thomas Jefferson 54
Mount Vernon 57 at Falls Church 43
Justice 60 at Lewis 25 (Rivers 28)
Brentsville District 48 at James Wood 37 (Miller 15)
Warren County 42 at Kettle Run 62
Liberty 51 at Skyline 63

Saturday, February 3rd
John Handley 53 at Brentsville District 38
Bullis 64 at Potomac School 50
Catholic 63 at Flint Hill 46
Alexandria City 24 at St. Stephen’s & St. Agnes 41

Sunday, February 4th
St. John’s (DC) 50 at Paul VI 47

Monday, February 5th
Georgetown Visitation 58 at Flint Hill 38
Virginia Academy 58 at Steward 65
John Paul the Great 34 at Seton 53
Rock Ridge 55 at Park View 29
Falls Church 48 at Justice 25 (Pendleton 24)
McLean 30 at Langley 26 OT
Potomac Falls 32 at Stone Bridge 53 (Hafer, Janapati 12)
Briar Woods 63 at Lightridge 27 (Cabiness 13)
Riverside 45 at Independence 22 (Maia Brown 12)
Broad Run 44 at Loudoun Valley 45
Tuscarora 36 at Heritage 30 (Carrigan 12)
Skyline 37 at Meridian 54 (Tremblay 15)
Herndon 54 at Wakefield 41 (Clara Clayton 20)
Yorktown 37 at Washington-Liberty 53 (Malek Ben Hammouda 18)
Annandale 43 at Edison 71 (Marshall 24)
Mount Vernon 38 at Hayfield 52 (Carter 14)
Thomas Jefferson 52 at Lewis 29
Elizabeth Seton (MD) 61 at Bishop Ireton 70
Millbrook 30 at Brentsville District 46 (Payton Brown 18)
Liberty 29 at Sherando 54 (Willett 29)

Tuesday, February 6th
Georgetown Visitation 50 at Potomac School 63 (Anderson 27)
Hylton 43 at Forest Park 51 (Shelton 27)
Millbrook 47 at Spring Mills (WV) 50
Woodgrove 98 at Park View 17 (Nice 25)
Manassas Park 4 at Meridian 52 (Selle 15)
Loudoun Valley 67 at Dominion 45 (Dunkerley 18)
Tuscarora 53 at Rock Ridge 32 (Delainey Duggan 18)
Potomac 51 at Colgan 53 (Long 22)
Loudoun County 18 at Heritage 51 (Padgett 13)
St. Mary’s Ryken 34 at Paul VI 79
Bishop McNamara 76 at O’Connell 24
Freedom-Woodbridge 56 at Gar-Field 28 (Kenneah DeGuzman 22)
John Champe 20 at Broad Run 55
Madison 36 at Oakton 50
Centreville 47 at Chantilly 45
Westfield 58 at South Lakes 53 2OT
Robinson 30 at West Springfield 23 (Barry 10)
Lake Braddock 27 at West Potomac 68 (Humphreys 22)
W.T. Woodson 43 at Fairfax 36 (Emma Komaily 23)
South County 55 at Alexandria City 26
Skyline 45 at Fauquier 38

Wednesday, February 7th
Cedar Run District Tournament
#4 Freedom-South Riding 23 at #1 Osbourn Park 63
#3 Battlefield 29 at #2 Gainesville 57 (McKenzie 31)

Sidwell Friends 84 at Flint Hill 17
John Handley 59 at Sherando 51
Stone Bridge 40 at Riverside 55
Trinity Christian 38 at John Paul the Great 51 (Tinner 19)
Independence 31 at Briar Woods 74
Lightridge 49 at Potomac Falls 44
Good Counsel 49 at Bishop Ireton 81

Thursday, February 8th
Maret 53 at Potomac School 66 (Anderson 30)
Dominion 47 at Park View 40
St. Stephen’s & St. Agnes 56 at John Paul the Great 53
Rock Ridge at Heritage, 7:00 pm
Forest Park 56 at Woodbridge 75
Loudoun Valley 28 at Tuscarora 41 (Carrigan 16)
Broad Run 47 at Woodgrove 91 (Nice 23)
John Champe 33 at Loudoun County 53
Washington-Liberty 25 at Langley 32 (Shamloo 10)
Marshall 37 at Wakefield 35
Yorktown 38 at Herndon 34 (Mahshie, Debevec 8)
Edison 62 at Lewis 31
Hayfield 42 at Justice 39 (Carter 15)
Thomas Jefferson 36 at Falls Church 44 (Pendleton, Strother 15)
Annandale 46 at Mount Vernon 52
Warren County 29 at Meridian 63 (Stufft 14)

Friday, February 9th
Cedar Run Tournament
Championship: #2 Gainesville 30 at #1 Osbourn Park 69
Consolation: #4 Freedom-South-Riding 29 at #3 Battlefield 38

Flint Hill 45 at Maret 72
Potomac 55 at Gar-Field 41
Holy Child 48 at Potomac School 64 (Anderson 21)
John Handley 65 at James Wood 29
Rock Ridge 43 at Dominion 68 (Mehta 15)
South County 39 at W.T. Woodson 42 (Komaily 10)
Colgan 58 at Hylton 20 (Long 15)
Bishop Ireton 77 at O’Connell 34
Stone Bridge 55 at Potomac Falls 45 (Janapati 16)
South Lakes 19 at Madison 46
Oakton 56 at Centreville 60 (Parrott 20)
Chantilly 48 at Westfield 57
West Potomac 51 at Robinson 54 (Barry 20)
Fairfax 45 at Lake Braddock 56 (Small 18)
West Springfield 45 at Alexandria City 25 (Collins 9)
Kettle Run 24 at Brentsville District 42 (Mayes 14)
Sherando 52 at Millbrook 51 OT
Skyline 64 at Warren County 58
Fauquier 35 at Liberty 21

Saturday, February 10th
John Paul the Great 26 at Paul VI 73
Catholic 56 at Virginia Academy 44

Monday, February 12th
National District Tournament
#8 Lewis 22 at #1 Edison 65 (Marshall 14)
#7 Annandale 30 at #2 Hayfield 75 (Breland 23)
#6 Justice 45 at #3 Mount Vernon 44
#5 Thomas Jefferson 29 at #4 Falls Church 39 (Pendleton 17)

Potomac District Tournament
#6 Independence 28 at #3 Stone Bridge 71 (Hafer 26)
#5 Potomac Falls 47 at #4 Lightridge 50

Patriot District Tournament
#7 Fairfax 29 at #6 West Springfield 39 (Mellor 18)
#8 Alexandria City 24 at #5 W.T. Woodson 43 (Niedrick 15)

Liberty District Tournament
#6 Herndon 38 at #3 McLean 66
#5 Yorktown 39 at #4 Marshall 32
#7 Wakefield 39 at #2 Washington-Liberty 46

Concorde District Tournament
#5 Westfield 32 at #4 Chantilly 50 (Mustard 18)
#6 South Lakes 45 at #3 Oakton 51

Catoctin District Tournament
#5 John Champe 47 at #4 Park View 41

Dulles District Tournament
#5 Dominion 25 at #4 Rock Ridge 35

Meridian 61 at Seton 43 (E.Friesen 24)
Bishop Ireton 52 at Paul VI 60
Fauquier 42 at Kettle Run 32
Virginia Academy 70 at Dominion Christian 34 (Chappali 14)

Tuesday, February 13th
Cardinal District Tournament
#5 Gar-Field 32 at #4 Woodbridge 58

Patriot District Tournament
#5 W.T. Woodson 52 at #4 Lake Braddock 42 (Komaily 15)
#6 West Springfield 37 at #3 South County 48

Catoctin District Semifinals
#5 John Champe 41 at #1 Woodgrove 100 (Nice 28)
#3 Loudoun County 36 at #2 Broad Run 69 (Gonzalez 22)

Dulles District Semifinals
#4 Rock Ridge 23 at #1 Tuscarora 43 (Carrigan 19)
#3 Heritage 38 at #2 Loudoun Valley 47 (Thornton 12)

Christ Chapel 41 at Seton 66
St. Andrew’s 56 at Flint Hill 38
St. Stephen’s & St. Agnes at Madeira, 5:45 pm
Potomac School 62 at Bullis 76
Archbishop Carroll 48 at Paul VI 45
Bishop McNamara 58 at Bishop Ireton 64

Wednesday, February 14th
Cardinal District Semifinals
#4 Woodbridge 37 at #1 Freedom-Woodbridge 47
#3 Potomac 37 at #2 Colgan 49 (Long 13)

Liberty District Semifinals
#5 Yorktown 35 at #1 Langley 46
#3 McLean 36 at #2 Washington-Liberty 33

Concorde District Semifinals
#3 Oakton 32 at #2 Madison 24
#4 Chantilly 52 at #1 Centreville 48 (Wilson 18)

Potomac District Semifinals
#3 Stone Bridge 59 at #2 Riverside 47 (Hafer 21)
#4 Lightridge 38 at #1 Briar Woods 66

National District Semifinals
#6 Justice 35 at #2 Hayfield 50 (Carter 15)
#4 Falls Church 42 at #1 Edison 49 (Chawki, Marshall 15)

O’Connell 34 at St. John’s (DC) 59

Thursday, February 15th
Catoctin District Championship
#2 Broad Run 40 at #1 Woodgrove 75 (Shores 26)

Dulles District Championship
#2 Loudoun Valley 34 at #1 Tuscarora 24

Patriot District Semifinals at West Springfield
#2 West Potomac 55 vs. #3 South County 52 (Alford 17)
#5 W.T. Woodson 26 vs. #1 Robinson 44 (Simonsen 22)

Potomac School 53 at Flint Hill 46
Archbishop Carroll 38 at Bishop Ireton 50

Friday, February 16th
National District Championship
#2 Hayfield 40 at #1 Edison 45 (Chawki 12)

Liberty District Championship
#3 McLean 42 at #1 Langley 36

Concorde District Championship
#4 Chantilly 42 vs. #3 Oakton 56 at South Lakes

Potomac District Championship
#3 Stone Bridge 34 at #1 Briar Woods 43 (Drake 15)

Cardinal District Championship
#2 Colgan 32 at #1 Freedom-Woodbridge 49
Consolation: #4 Woodbridge 63 at #3 Potomac 61

Patriot District Championship
#1 Robinson 50 vs. #2 West Potomac 29 at Lake Braddock (Simonsen 34)

3B Regional Tournament
#8 Skyline 13 at #1 Meridian 49 (Friesen 17)
#5 Culpeper County 61 at #4 Fauquier 43
#7 Kettle Run 32 at #2 Brentsville District 50 (Miller 18)

4D Regional Tournament
Millbrook at Charlottesville, 6:00 pm PPD F19
Orange at John Handley, 6:00 pm PPD F19

Christ Chapel 36 at Highland 29
Paul VI 50 at St. John’s 64
O’Connell 50 at Elizabeth Seton (MD) 55

Saturday, February 17th
6C Occoquan Regional Tournament
Mount Vernon 41 at W.T. Woodson 67 (Niedrick 18)
West Springfield 50 at Falls Church 41 (Lord 21)
Lake Braddock 46 at Justice 39 (Pritz 15)
Thomas Jefferson 39 at South County 65

Monday, February 19th
5D Regional Tournament
Lightridge 60 at Riverbend 55 (Childress 24)
Riverside 43 at Stone Bridge 54 (Skorupski, Ryan, Suarez 11)

4D Regional Tournament Quarters
Orange 25 at John Handley 74
Millbrook 40 at Charlottesville 71

Paul VI 49 at Episcopal 26

Tuesday, February 20th
6D Northern Region Tournament Quarters
Madison 47 at McLean 29
Washington-Liberty 49 at Centreville 55 (Caraus 18)
Chantilly 60 at Langley 42 (Tarry, Goodman 15)
Yorktown 31 at Oakton 61

6C Occoquan Region Tournament Quarters
W.T. Woodson 53 at Edison 46 (Komaily 16)
South County 60 at Hayfield 28
West Springfield 31 at West Potomac 45
Lake Braddock 41 at Robinson 52 (Huff 20)

6B Regional Tournament Quarters
Colgan 56 at Colonial Forge 55 (Barksdale 14)
Woodbridge 27 at Osbourn Park 62
Battlefield 51 at North Stafford 48
Gainesville 36 at Freedom-Woodbridge 23 (Chhabra 11)

4C Regional Tournament
Loudoun Valley 37 at Woodgrove 67 (Shores 22)
Broad Run 35 at Tuscarora 45 (Carrigan 15)

3B Regional Tournament
#5 Culpeper 33 at #1 Meridian 51 (Friesen 20)
#6 Armstrong 37 at #2 Brentsville District 48 (Marvin 13)

St. Stephen’s & St. Agnes 35 at Potomac School 64 (Anderson 27)
St. Andrews 38 at Flint Hill 37
Good Counsel 57 at O’Connell 46

Wednesday, February 21st
5D Regional Semis
Stone Bridge 47 at Massaponax 42 (Hafer 18)
Lightridge 37 at Briar Woods 52

4D Regional Semis
John Handley 53 at Charlottesville 58

ISL A Tournament
#7 Madeira 32 at #2 Episcopal 63
#6 St. Stephen’s & St. Agnes 49 at #3 Stone Ridge 60

Thursday, February 22nd
6D Northern Region Tournament Semifinals
Chantilly 37 at Oakton 52
Madison 51 at Centreville 55 OT (Marion 16)

6B Regional Tournament Semifinals
Battlefield 30 at Gainesville 69 (McKenzie 17)
Colgan 35 at Osbourn Park 68

4C Regional Championship
Tuscarora 39 at Woodgrove 70 (Shores 16)

ISL AA Tournament
#8 Flint Hill 20 at #1 Sidwell Friends 60
#6 St. Andrew’s at #3 Potomac School

Friday, February 23rd
6D Northern Region Championship at South Lakes
Oakton 46 vs. Centreville 59

3B Regional Championship
#2 Brentsville District 42 at #1 Meridian 34 (Payton Brown 16)

6C Occoquan Regional Semifinals
W.T. Woodson 51 vs. West Potomac 44
South County 36 at Robinson 43 (Simonsen 17)

5D Regional Championship
Stone Bridge 45 at Briar Woods 49

WCAC Tournament
#9 St. Mary’s Ryken 47 at #8 O’Connell 77

ISL AA Semis at Flint Hill
#3 Potomac School 59 vs. #2 Bullis 61

ISL A Tournament Semis
#2 Episcopal 68 vs. #3 Stone Ridge 57 at Madeira

Saturday, February 24th
6C Occoquan Region Championship
W.T. Woodson 38 at Robinson 49 (Simonsen 27)

6B Regional Championship
Gainesville 60 at Osbourn Park 62

WCAC Quarters at DeMatha
#4 Good Counsel 51 vs. #5 Paul VI 52
#8 O’Connell vs. #1 Bishop McNamara
#7 Elizabeth Seton 46 vs. #2 Bishop Ireton 62

Sunday, February 25th
WCAC Semis at American
#5 Paul VI 33 vs. #1 Bishop McNamara 48
#2 Bishop Ireton 42 vs. #3 St. John’s 49

ISL A Championship at Bullis
#2 Episcopal 72 vs. #4 Holton-Arms 44